TÜBİTAK 3501 Bursiyer İlanı

 

Fakültemiz öğretim üyesi Dr. Gizem Melek tarafından yürütülen ve TÜBİTAK 3501 programı çerçevesinde desteklenen “Suriyeli Sığınmacılara İlişkin Haberler, Ağ Gündem Belirleme, Yönelim İhtiyacı ve Kamuoyu: Türkiye’den Bulgular” başlıklı projede çalışacak 1 yüksek lisans, 1 lisans (4. sınıf) bursiyerleri arıyoruz. Pozisyona uygun adayların mezun oldukları/okudukları bölüm fark etmeksizin siyasal iletişim, gazetecilik ve/veya online medya alanlarında akademik ilgiye sahip olmaları gerekmektedir. Burs miktarı yüksek lisans öğrencisi için aylık 3000 TL, lisans öğrencisi için 750 TL olup çalışma süresi 9 ayı kapsayacaktır. Bursiyerlerden haber arşivleme, kodlama ve veri analizlerinin yürütülmesi konularında görev almaları beklenmektedir.

 

Projemizde çekici bir çalışma ortamı sizi bekliyor: Genç, yetkin ve dinamik bir çalışma ekibi; işbirliği, bilgi alışverişi ve yeni projeler için kendi fikirlerinizi geliştirme özgürlüğünüz olacak. Önemli not: Araştırma ve bilim dünyasında kadınların oranını artırma hedefimiz doğrultusunda nitelikli kadın adayları başvurmaya teşvik ediyoruz.

 

Daha fazla bilgi için lütfen Dr. Öğr. Üyesi Gizem Melek ile iletişime geçiniz. Başvurular (özgeçmiş ve 1 sayfa motivasyon mektubu) 16 Ağustos 2021’e kadar pdf dosyası olarak [email protected] e-mail adresine gönderilmelidir. İş görüşmeleri 23/24 Ağustos 2021 tarihlerinde online yapılacaktır. Çalışma başlangıcı tahmini Ekim 2021 olarak öngörülmektedir.