Liyakat Derneği

Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (Liyakat) kendileri için oluşturulan proje sunumlarını izlemek üzere 8 Aralık 2012 günü, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü öğrencileri ile buluştu. Öğrencilerin, Liyakat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Berkay Eskinazi ve dernek üyelerine sunduğu projeler Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Dünya Gazetesi İzmir Temsilcisi Serap Zeybek Ihlamur, Milliyet Gazetesi Yayın Koordinatörü Dilek Gappi, Habertürk Gazetesi İzmir Bürosu Haber Müdürü Meltem Seyis ve İzmir Reklamcılar Derneği Başkanı Murat Türkay’dan oluşan bir juri tarafından değerlendirildi.

Öğrenciler, değerli konuklar karşısında zorlu ama bir o kadar da keyifli bir sınav verdi. İlk olarak sahne “Bee Creative” isimli ekibindi. Canberk Uyar, M. Talha Gülören, Çağla Nacir, Esra Küçükgökçe, Melih Aydoğmuş ve Onur Tek’in hazırladığı proje özellikle içerdiği viral video çalışmaları ile beğeni topladı.

İkinci olarak sahneye “İnovasyon” ekibi çıktı. Halil Taştekin, Merve Durak, Ceyda Demir, Ali Bodur, Sevgi Dane, T. Gökhan Turan, Aslı Burcu Güler’den oluşan grup gerçekleştirdikleri araştırmalar ve bu araştırmalar doğrultusunda sorunlara getirdikleri çözümler ile takdir topladı.

Son proje sunumunu  gerçekleştiren ekip ise “Express Agency” oldu.  Arzu Moğollar, Gizem Ergülşen, Kaan Kayayurt, Serpil Sel, Hülya İdal, Eda Yeniacun ve Aybegün Gürbüz’den oluşan ekip juriye detaylı bir çalışma sundu.

Sunumların ardından jurinin yaptığı değerlendirmeye göre İnovasyon ekibi birinci, Bee Creative ekibi ikinci, Express Agency ekibi ise üçüncü seçildi. Proje hazırlayan öğrencilere dernek tarafından teşekkür belgesi verildi. LİYAKAT Derneği Proje Yöneticisi Bilgi Gökmen Şenel, birinci olan grubun projesinin derneğin  yıl boyunca yapacağı etkinlikler kapsamında değerlendirileceğini ve birinci olan gruptaki 7 öğrenciye LİYAKAT Derneği tarafından iş yaşamında destek sağlanacağını belirtti.

Liyakat Derneği proje sunumunun TV haberi için tıklayın!