2019
ÜNİPR İletişim Fakülteleri Ödülü (LÖSEVİM Halkla İlişkiler Kampanyası)
Bursa Halkla İlişkiler Derneği’nce düzenlenen 7. Halkla İlişkiler Çalışmaları Ödülleri kapsamında Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri, Gizem Yaprak Yıldız, Didem Tezeren, Seda Yılmaz ve Umut Can Aytekin,
2018
“Peki Şimdi Nereye?”
19. Altın Safran Uluslararası Belgesel Film Festivali, Amatör Kategoride 3.lük ödülü
“9/8 Doğmak”
Uluslararası Adana Film Festivali, Uluslar Öğrenci Filmleri Yarışması Finalisti
6th Aegean Docs International Documentary Film Festival, Finalist (Yunanistan/Atina, Midilli ve diğer adalar)
Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali, Resmi Seçki
“Dönüş”
6th Aegean Docs International Documentary Film Festival, Finalist (Yunanistan/Atina, Midilli ve diğer adalar)
Rivne International Film Festival Finalisti (Ukrayna)
2017
“Çember”
TRT Geleceğin İletişimcileri Televizyon Yayıncılığı Kategorisi, Kısa Film Alt Dalı, Birincilik ödülü.
Yapım ekibi; Damla Erbayrakçı, Zeynep Südinç, Cihangir Öztürk, Yasin Erda, Halid İlhan
“Susuz Yaz’ın İzinde”
Yönetmenler: İrem Özyürek, Duygu Üzel, Funda Kocaman, Ural Atakılınç
23. Adana Film Festivali, Ulusal Öğrenci Filmleri Yarışması, belgesel dalı finalisti,
36. Moskova VGIK Öğrenci Filmleri Festivali, belgesel dalı finalisti,
53. Antalya Film Festivali, ulusal belgesel gösterim seçkisi,
17. Uluslararası İzmir Kısa Film Festivali, ulusal film seçkisi,
Makedonya Feelmotion Film Festivali, “En ilham verici film” ödülü.
2016
“Tepede 5 Kadın”
Yönetmenler: Ece Kınacı, Pırıl Sesli (2016 mezunları), Altay Orhan
- 8. TRT Belgesel Film Ödülleri
- Ulusal Öğrenci Filmleri üçüncüsü,
- Eskişehir Uluslararası Kısa Film Festivali finalisti,
- 19. Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali özel seçkisi,
- İstanbul Ticaret Üniversitesi özel ödülü
2015
Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Ödülleri
“Duracell Banner”
Taylan Nalbant, İkincilik Ödülü
İnternet Reklamı Kategorisinde
Altın Pusula – Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri
“Dişi Kuş” isimli projeleriyle Hande Gülseven, Ecem Kaçmaz, Fulden Kahyaoğlu, Onur Çakıroğlu ve Berrak İpek
“Geleceğe Dönüş” isimli projeleriyle Emre Çorbacı, Sertaç Ali Özgür, Yiğit Özer ve Ceyhun Dönmez (ilgili haber için tıklayın)
Yeşil Ekran Kısa Film Yarışması
Ece Kınacı, Altay Orhan
120 film içinde ilk 10’a girerek mansiyon ödülü.
2014
Genç Kırmızı (Young Red)
Sertac Ali Özgür, Yiğit Özer (ilgili haber için tıklayın)
“Study in Turkey”
Özer Batçıoğlu (Yüksek Lisans öğrencisi)
Yüksek Öğretim Kurumu Fotoğraf ve Video Yarışması
Video Dalı Birinciliği
“Unity”
Naz Sütçü (2013 Mezunu), Evren Babayiğit (2014 Mezunu) , Recep Susem (2014 Mezunu)
Avrupa Birliği Bakanlığı AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması Televizyon Dalı Birincisi
2013
Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri
Devlet 2.0 “Nerede Bu Devlet”
Ezgi Saatçioğlu, Burcu Kaleli, Cemre Bağcı, Ece Aras, Zelal Paşaoğlu
Mentor: Doç. Dr. Özlem Aşman Alikılıç
Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Ödülleri
Aras Turanal, Üçüncülük Ödülü
Radyo Programı Kategorisinde
2012
Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri
In Istanbul- Danışman: Yard. Doç. Dr. Özlem Alıkılıç
Duygu Balcı, Ulviye Yılmaz, Anıl Uğur Oğuzcan, Ayşenur Eker, Begüm Bilgen, Ceren Şenol
Live Your Istanbul, İstanbulunu Yaşa- Danışman: Yard. Doç. Dr. Ferah Onat
Canberk Uyar, Melih Aydoğmuş, M. Talha Gülören, Çağla Nacir, Esra Küçükgökçe
(ilgili haber için tıklayın)
2011
Kırmızı Kalem Eğitimleri Yarışması
Birincilik Ödülü: Berk Pişirici
Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Ödülleri
Reklam Filmi Senaryosu dalında Birincilik Ödülü: İmray Duygu Çakın, Başak Demirbaş
Açık Hava Reklamı dalında Üçüncülük Ödülü: Can Ay
Tarihi İzmir Evleri Fotoğraf Yarışması
Birincilik Ödülü: Canberk Uyar
2010
Sosyal Sorumluluk Projesi: Madde Bağımlılığı Afiş Yarışması;
Birincilik Ödülü:Burak Gürbüz
İkincilik Ödülü: Berk Pişirici
Üçüncülük Ödülü: Can Ay
Dördüncülük Ödülü: Melike Karagülle
Yedincilik Ödülü: Bora Başaran
Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Ödülleri, “Körfez Vapurları” ile,
İnternete Uyarlanmış Proje Dalında İkincilik Ödülü: Duygu Bayrak, Halime Sanem Özkan, İmray Duygu Çakın.
“Yaşayan Kampüs” Fotoğraf Yarışması
Üçüncülük Ödülü: Efe Karadağlı
Yaşar Üniversitesi Maskot Yarışması
Birincilik Ödülü:Berk Pişirici
İkincilik Ödülü: Ömerkan Tavoğlu
2009
Aydın Doğan Vakfı Genç İletişimciler Ödülleri
Açık Hava Reklamı dalında Sualtı Fotoğrafçılığı Afişi Üçüncülük Ödülü: Berk Pişirici